Akce a cestování


Potápění, cestování, adrenalin

Potápění v Chorvatsku na ostrově Krk 
Ostrov Krk patří k největším ostrovům Jaderského moře, o prvenství se dělí s ostrovem Cres.
Po delší odmlce se opět vracíme do městečka Šilo, kde budeme využívat pohostinnosti a kvalitních služeb potápěčského centra Neptun.
Potápěčské centrum Neptun poskytuje ubytování v apartmánech přímo na základně. Potápění je možné ze břehu přímo u základny nebo z lodi na bližších i vzdálenějších lokalitách.
Termín: dle dohody 
Ubytování:
Apartmány pro 4 - 5 osob mají plně vybavenou kuchyni a vlastní sociální zařízení.
Cena: 7 nocí 4 790,- Kč 
Potápění je možné například zde:
Neptun Reef
Vstup do vody je vedle betonového mola 20m od základny. Pozvolné pískové dno, od 11m do 25m je stěna bohatá na faunu a floru. V 10m, 15m a 18m jsou vraky malých lodiček.

Vrak Peltastis
Stará řecká nákladní loď, potopená v bouři r. 1968. Délka lodi 60m, šířka 9m, max. hloubka 32m, v 8m vrchol stěžně, příď v 17m. Viditelnost je proměnlivá, závislá na povětrnostních podmínkách.

Punta Šilo
Vhodné pro začátečníky i zkušené potápěče. Stěna s max. hloubkou 35m nabízí velmi pěkný ponor.

Vranjko Šilo
Lokalita vzdálená 2 NM od DC Neptun, označena bojí. Útes je v hloubce od 14 do 28m. Je zde bohatý život, dobrá viditelnost, bez proudů.

Vrbninská jeskyně
Vzdálenější lokalita v blízkosti zátoky před městem Vrbnik. Výchozí bod ponoru je nad vstupem do jeskyně hluboké 15m. Nutnost dodržování trimu s ohledem na dno pokryté pískem.

Plovanov stol
Lokalita se nachází 7 NM od DC Neptun. Potápění probíhá podél stěny útesu, kde hloubka dosahuje více jak 40 metrů. Členitá stěna je bohatá na flóru a faunu. Při příznivých povětrnostních podmínkách je loď ukotvena vedle skal. Mírné proudy jsou možné. Místo je vhodnější pro ranní ponory v důsledku polohy slunce. Lokalita je pro zkušené potápěčes minimální certifikací AOWD.
Ceny ponorů včetně plnění lahví:  ze břehu 18 Euro, ponory z lodi 20-28 Euro  
Doprava:
Vlastní se snahou o maximální vytížení aut.
Parkování vyhrazeno přímo u apartmánu je v ceně.
Přihlášení:  
Akci zajišťuje Aktiv sport klub z.s. společně s DT ČS jako klubovou akci.