Akce a cestování


Potápění, cestování, adrenalin

Rudické propadání 
Zúčastněte se výpravy do útrob Moravského krasu, do jeskynního systému, který se řadí svou délkou 13km k nejdelším v České republice.

Sestoupíme do hloubky 153 metrů, celková délka trasy je přibližně 3,5 km.

NEJEDNÁ SE O POTÁPĚNÍ!
Termín po dohodě 
Cena 1 900,- Kč 
Cena zahrnuje
Speleokurz včetně zapůjčení výstroje, ubytování, večeři a snídani.
Každý účastník získá barevnou publikaci Rudické propadání.
Doprava
Doprava je vlastní, možná trasa je po D1 na Brno, nebo na Hradec Králové, čas přibližně 3 + hod.
Popis a doporučení
Plánovaný příjezd do Rudic v pátek do 18:30 hodin. Sejdeme se v restauraci Tumperek, večeře bude v 19:30 hod. Po večeři je možné shlédnout filmy o historii Rudického propadání, dále pak volná zábava.
Ubytování je v místní sokolovně, cca 200m od restaurace. Ubytování je včetně povlečení, ručníky zde nejsou, kdo chce, může si vzít spacák. Spí se v místnosti pro více osob.

Snídaně je v sobotu od 8:00 hodin v restauraci. Začátek speleokurzu od 9:00 hodin v budově Informačního střediska u Větrného mlýna asi 5 min. chůze od restaurace.
Každý účastník dostane zapůjčenu výstroj- overal, přilbu se světlem a vysoké gumáky. Pod overal doporučuji termo prádlo, silné ponožky, klidně dvoje, nebo neoprenové, a max. mikinu, čepici. V podzemí je kolem 10. stupňů, voda, kterou se převážnou část cesty brodí, má kolem 4 st. Vzhledem k členitosti trasy se docela zahřejete. Dále nezapomeňte na rukavice, sestupové žebříky jsou mokré a špinavé. Stačí nějaké pracovní běžně prodávané na pumpě. Dále se hodí malá ledvinka na občerstvení, energetický nápoj, sušenka, čokoláda...
Celá trasa je pod vedením zkušeného speleologa.
Každý se zúčastňuje na vlastní nebezpečí.

Nutná je přiměřená fyzická kondice.