Kurzy potápění


Pro pokročilé

zpět na seznam kurzů
Experienced Diver (ED)

Zkušený potápěč, kurz umožňuje potápění do 40 m a provádět dekompresní ponory.
Tento kurz umožňuje potápění do maximální hloubky 40 metrů se vzduchem.
Je vhodné jej spojit s kurzem EANx Diver, nebo s Technical Diver v případě, že základní Nitroxový kurz vlastníte.
Vstupní požadavky:
Kvalifikace AOWD, nebo její ekvivalent od jiného výcvikového systému, prokazatelná schopnost potápění do větších hloubek, odpovídající fyzická kondice a dobrý zdravotní stav, věková hranice minimálně 15 let.
Náplň kurzu:
v kurzu Experienced Diver se procvičují dovednosti a praktiky potřebné při bezpečném a odpovědném plánování hloubkových ponorů se zaměřením na dekompresní problematiku ve třech teoretických lekcích. Praktická část obsahuje dvě lekce v bazénu a 4-6 ponorů v otevřené vodě o délce 90- 120 min.
Cíl kurzu:
Získání nových zkušeností a poznatků, které zvýší Vaši bezpečnost a jistotu při potápění. Umožnění potápění do větších hloubek s využitím dekompresní problematiky. Důraz je kladen na odpovědnost a zodpovědný přístup k potápění.
Cena kurzu:  8 800,- Kč 
Cena zahrnuje:
Manuál v elektronické podobě pro kurz Experienced Diver v českém jazyce, teoretickou část na učebně, výcvik v bazénu, mezinárodně uznávanou certifikaci opravňující potápění do 39 metrů a potvrzení o certifikaci.
V ceně není zahrnuto:
půjčení výstroje, plnění lahví, vstupy do bazénu a na lomy, doprava na lokality.
V případě dokončení v zahraničí, náklady s tím spojené.
Požadovaná výstroj:
primární automatiku s dlouhou hadicí, sekundární s ověsem na krk, láhev se dvěma samostatně uzavíratelnými ventily, nejlépe dvojče, suchý oblek, dekompresní bojku o min.objemu 20L, záložní masku, tabulku na ruku, případně wetnote.
Termíny kurzů: po dohodě celoročně.